top of page
GALLERY

Surreální aktová tvorba NAHO - VARU se tématicky zaměřovala na výrobu piva, ze které se pak volně přesouváme ke konzumaci LAH-váčových-ŽEN, které byly nafoceny ve svijanské restauraci Radniční sklípek v Liberci. 

Proč fotím to, co fotím ... ?

Ten výčepní je nějakej divnej!, 70x105 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

Mnozí mí přátelé mě považují za feministku a já jim to nemám vůbec za zlé. Nerada zařazuji lidi do škatulek a sama se do žádné škatule uzavřít nedám, ale naše společnost většinou potřebuje “nálepku”, aby věděla, jak k dané osobě přistoupit. Tedy jak přistoupit ke mně a k mým LAH-váčovým-ŽENÁM?

"Nesnesitelná lehkost bytí", 70x100 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

Měla jsem nabídky fotit mužský akt a i spousta mužů se mi snaží dostat pod jakoukoliv záminkou na mé fotografické akce se ženami. Tolik se snaží dostat do světa, který si během focení se ženami vytvoříme. Ale já je tam nepustím. Nedopustím, aby narušili ten křehký svět fantazie a svobody, kdy se některé zbavíme slova “MY”, kdy se zbavíme strohosti faktů reálného světa. Oni, ta silná, chlupatá, zábavná a reálná stvoření, jsou pro mé focení a mé úniky k těmto krásným fotografickým zážitkům, moc velkým Marsem.  

"Uzavřená společnost", 70x100 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

Fotím jen ženy, protože nás ženy vlastně obdivuji. Vzhlížím k nám. Muž je nádherné, “bezstarostné” zpestření ženina světa. Muži nás činí šťastnými a my je za to milujeme. Muži nás chrání a my se cítíme křehké, protože se tak cítit chceme a můžeme. Skutečností ale je, že, ač někdy naše křídla zapomenou létat, tak umíme hory přenášet. Jsme smích, jsme energie, jsme slunce v duši, jsme hýřivé, marnivé a milujeme život. Jsme hebké, voňavé, vášnivé a naše křivky jsou inspirací pro mnohého výtvarníka. Muž je sice hlavou rodiny, ale žena je jejím krkem a hřejivým lůnem domova, který vede rodinu bouřemi do klidného přístavu. Všechny z nás považuji za superhrdinky našich životů. A za největší superhrdinku považuji ženu, která mě pod svým srdcem nosila devět dlouhých měsíců. Díky mami. 

"Nic než lahváč", 70x100 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

"Nespoutané", 100x70 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

Focení LAH-váčových-ŽEN proběhlo jen v jednom dni. Je to velmi málo. Ač to byl skvělý den, plný zábavy, smíchu, překonávání sama sebe a uvolnění, nestihla jsem utéct ze světa, ve kterém žiju, do světa plného svobody. Zde v mé duši neproběhl onen “rauš” té pomíjivé nirvány, ale přesto se nám podařilo vytvořit bláznivou atmosféru a rozpoutat tu tvůrčí energii. Každá z těch fotografií je nabitá emocemi a vychází z našeho nitra. 

"Rozverná večeře", 70x150 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 21 000 Kč)

Takové focení je úplně jiné než komerční zakázky. Když fotím pro zákazníka, musím respektovat jeho přání a snažím se je splnit a musím své pocity potlačit. Komerční fotografie, musím uznat, mě přesto opravdu baví. Líbí se mi dělat svou prací radost lidem, kteří díky mému prstu na spoušti mají na co vzpomínat. Nicméně tohle jsou jediné fotografické chvíle, ve kterých jsem to já, a můžu být sama sebou. 

"Malá pauza", 80x120 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 20 000 Kč)

Tyhle fotografie by nevznikly bez těchto skvělých, úžasných, bláznivých, silných, hravých a odvážných LAH-váčových-ŽEN. Ženy děkuji, že mi párkrát v roce umožníte být sama sebou. Mohu tak vypustit ten svět fantazie z mé hlavy ven, svojí hravostí ho dokážete ještě podpořit a spolu tak vždy vytvoříme něco nezapomenutelného. VZPOMÍNKY z těchto bláznivých “seancí”, které pak začnou pomalu blednout, nám vždy oživí tahle hravá fotografická kolekce. Ať žijí LAH-váčové-ŽENY. Na zdraví!

"Nikdo není dokonalý", 100x70 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

PSssst 1: V tomto focení přece jen jedno stvoření z “Marsu” bylo. Byl naším černým pasažérem a já mu přeji, aby za těch spoustu let, až dospěje, našel svojí “Venuši”, která ho učiní šťastným, a on zase ji :)

PSsst 2: Nerada bych, aby zůstal opomenut můj neohrožený Mars, který mi dal život, připravil během dětství tolik dobrodružných zážitků a vychovával mě s prakem po klukovsku. Díky tati.

PSssssss
st 3: A nakonec bych chtěla poděkovat mému silnému, chlupatému a zábavnému zpestření mého světa, za to, že mě miluje takovou, jaká jsem. 

"Kantáre", 70x100 cm, c - print, dřevo - borovice, sklo - Matobel ( 18 000 Kč)

Ostatní fotografie ze série LAH - váčové - ŽENY


 

Koupit fotoobraz:
  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon
INFO
bottom of page